Simmotion.eu

Wynajem mieszkania

Napisane 17.05.2021 przez Tomek

Tagi:

Polecane: Opakowania do transportu telewizorów

Osobom, które muszą przenosić się z miejsca na miejsce w celu podjęcia pracy, łatwiej jest wynająć mieszkanie niż je kupować. Przy tak wielu dostępnych obecnie opcjach wynajmu mieszkań najemcy mogą wybierać spośród mieszkań, mieszkań w domach, wieżowców, kompleksów apartamentów hotelowych i nie tylko.

Jednak szukając mieszkania na wynajem, odpowiadającego Twoim potrzebom, nie spiesz się i znajdź mieszkanie, w którym będziesz miał wygodę, przestrzeń i komfort, których pragniesz. Wynajem pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy i uniknąć „ubóstwa w domu”, jednocześnie zwalniając czas bez obaw właściciela o utrzymanie. Oto kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas wyszukiwania mieszkania na wynajem.

Gdzie szukać mieszkania?

Nawet przy wynajmie nadal obowiązuje stary priorytet nieruchomości dotyczący lokalizacji, lokalizacji i lokalizacji! Chcesz zastanowić się, gdzie znajduje się Twoje mieszkanie i upewnić się, że wszystkie ważne dla Ciebie rzeczy znajdują się w pobliżu. To zawiera:

 • Dostęp do lokalnego transportu, niezależnie od tego, czy są to autobusy publiczne i metro, czy też pobliskie główne autostrady, którymi możesz dostać się do pracy iz pracy.
 • Podstawowe obiekty łatwo dostępne i czy odpowiadają Twoim potrzebom i stylowi życia.
 • Lokalne udogodnienia, takie jak sklepy spożywcze, parki, kina, sklepy itp.
 • Stan mieszkania czy wszystko działa, czy też musisz wezwać hydraulika, aby naprawił niedziałający kran?

Sztuczka polega na szukaniu rzeczy dla Ciebie najważniejszych. Na przykład rodzina musi martwić się o szkoły w okolicy, podczas gdy młoda osoba samotna może być bardziej zainteresowana lokalnymi restauracjami lub barami. Młoda para może chcieć być bliżej parków, spacerować z psami lub pobiegać, podczas gdy seniorzy mogą chcieć być bliżej opieki zdrowotnej i swoich rodzin.

Zidentyfikuj swoje potrzeby mieszkaniowe i budżet

Następnie zastanów się, jakiego rodzaju budynku potrzebujesz, zanim wybierzesz mieszkanie:

 • Wolisz niski czy wysoki wzrost?
 • Dom czy kompleks mieszkalny?
 • Czy potrzebujesz udogodnień, takich jak basen, czy też potrzebujesz minimum w swoim obiekcie?
 • Czy schody są problemem - wolisz windę?

Musisz także wziąć pod uwagę swój budżet. Ile możesz wydać na czynsz? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci określić budżet wynajmu:

 • Jaki jest Twój miesięczny dochód po opodatkowaniu?
 • Czy masz dług, który musisz spłacać co miesiąc?
 • Ile wydajesz miesięcznie na podstawowe produkty, takie jak artykuły spożywcze, artykuły higieny osobistej i transport?
 • Ile płacisz za takie rzeczy, jak opłaty za samochód, telefon, ubezpieczenie samochodu itp.?

Weź pod uwagę dodatkowe pieniądze, które musisz przeznaczyć na takie rzeczy, jak rozrywka, podróże lub ubrania. A co z oszczędnościami na takie rzeczy, edukacja dzieci, podróże itp.?
Idealnie byłoby, gdybyś chciał zapłacić przystępną kwotę czynszu, która pozwoli Ci cieszyć się komfortowym stylem życia.

Inne kwestie do rozważenia przed wypożyczeniem

Koszty początkowe : Większość umów najmu wymaga zapłacenia czynszu za pierwszy i ostatni miesiąc i / lub pozostawienia jakiejś formy kaucji na pokrycie ewentualnych szkód wyrządzonych w mieszkaniu. Powinieneś otrzymać zwrot większości depozytu przy przeprowadzce, jeśli mieszkanie pozostanie w takim samym stanie, w jakim się wprowadziłeś. Czynsz za ostatni miesiąc jest jednak zbliżony do ostatniego miesiąca w mieszkaniu lub zostanie wykorzystany na wypadek, gdybyś przerwał najmu lub podjęcie decyzji o wyprowadzce bez uprzedzenia.

Jeśli potrzebujesz pomoc: Jeśli jest to Twoje pierwsze mieszkanie, może się okazać, że potrzebujesz pomoc, aby zagwarantować, że czynsz zostanie zapłacony w przypadku, gdy nie będziesz w stanie spłacić miesięcznych opłat za czynsz. Często ludzie polegają na swoich rodzicach, więc przed rozpoczęciem polowania upewnij się, że masz kogoś dostępnego jako współsygnatariusz.

Warunki najmu: jest to dziś ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ w umowie może istnieć wiele ważnych linii, które mogą narazić Cię na złamanie warunków, od palenia legalnej marihuany po podnajem mieszkania na krótki okres. Przeczytaj dokładnie umowę najmu i upewnij się, że zapytasz stronę trzecią, na przykład prawnika, jeśli jest coś, co jest niejasne.

Udogodnienia: Obejmuje to takie rzeczy, jak pralnie, baseny, grille w pomieszczeniach ogólnodostępnych, siłownia itp.

Bezpieczeństwo: Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, jeśli rozważasz mieszkanie w piwnicy lub jednostkę w domu lub niskim budynku. Często te apartamenty nie są zgodne z kodem. Rozważ drogi ewakuacyjne inne niż główne drzwi wejściowe. Czy okna są wystarczająco duże, aby uciec? Czy są inne drzwi, którymi możesz bezpiecznie wyjść z mieszkania? Czy mieszkanie jest wyposażone w działające czujniki dymu i CO2?

Parking: Czy jest dostępny parking dla siebie i gości? Czy Twój parking jest wliczony w czynsz, czy jest dodatkowo płatny? Często wynajem mieszkań nie obejmuje parkingu ani dodatkowej opłaty za miejsce parkingowe.

Zwierzęta: Czy zwierzęta domowe są dozwolone, a jeśli tak, to czy obejmuje to Twój konkretny typ zwierzaka?

Wszystkie te uwagi pomogą ci przygotować się do poszukiwania mieszkania.

Dlaczego wypożyczanie jest lepsze niż kupowanie?

W większości przypadków wynajem okazuje się znacznie tańszą opcją niż kupno. Poza tym, o ile masz dobry kredyt, nie musisz przechodzić testu warunków skrajnych, jak to ma miejsce przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Masz większą elastyczność i możesz się łatwiej poruszać, jeśli będziesz niezadowolony w swoim mieszkaniu, zdecydujesz się zamieszkać z partnerem lub zmienisz pracę. Najemcy mają również niższe koszty ubezpieczenia w porównaniu z tym, co musisz zapłacić jako właściciel domu.

Wniosek

Przed wynajęciem mieszkania, ważne jest, aby upewnić się, że spełnia ono Twoje potrzeby w dogodnej lokalizacji z udogodnieniami odpowiadającymi Twojemu stylowi życia. Decyzja o wynajmie zapewnia więcej gotówki każdego miesiąca i elastyczność w przeprowadzaniu się według własnego uznania. Unikasz również inwestowania tak dużo czasu i pieniędzy w utrzymanie domu, abyś mógł po prostu cieszyć się życiem.


O autorze

Tomek

Absolwent SGH, dziennikarz i marketingowiec z zawodu, a także analityk rynków finansowych z pasji. Ojciec Adasia i Kasi, mąż Katarzyny z ponad dwudziestoletnim stażem.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Wynajem mieszkania

Osobom, które muszą przenosić się z miejsca na miejsce w celu podjęcia pracy, łatwiej jest wynająć mieszkanie niż je kupować. Przy tak wielu dostępnych obecnie opcjach wynajmu mieszkań najemcy mogą wybierać spośród mieszkań, mieszkań w domach, wieżowców, kompleksów apartamentów hotelowych i nie tylko.Jednak szukając mieszkania na

Czytaj więcej...

Losowy

Wynajem mieszkania

Osobom, które muszą przenosić się z miejsca na miejsce w celu podjęcia pracy, łatwiej jest wynająć mieszkanie niż je kupować. Przy tak wielu dostępnych obecnie opcjach wynajmu mieszkań najemcy mogą wybierać spośród mieszkań, mieszkań w domach, wieżowców, kompleksów apartamentów hotelowych i nie tylko.Jednak szukając mieszkania na

Czytaj więcej...